Formularz kontaktowy

Email

Treść

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Podejmowanie działalności gospodarczej - poradnia dietetyczna „Just Nutrition Justyna Wielgosz” współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.




Owoce vs tkanka tluszczowa



Bardzo często słyszymy, że spożywany przez nas cukier to jedna z głównych przyczyn otyłości. Idąc dalej rekomendowane jest ograniczenie cukrów prostych a w szczególności spożycia słodyczy, jako głównego determinanta odkładania się tkanki tłuszczowej. 

Jak pamiętamy owoce to również źródło cukrów a szczególności glukozy, fruktozy i sacharozy, których to zwiększone spożycie predysponuje do wystąpienia otyłości. Zasadnym więc byłoby ograniczenie owoców w naszej diecie.

Jednak jak pokazują badania owoce mimo zawartości cukrów a obecności błonnika pokarmowego i wielu witamin i minerałów wykazują efekt przeciwdziałania powstania otyłości. 

Spożycie owoców wpływa na:
Zwiększone uczucie sytości po posiłku
Normalizacje masy ciała

Owoce powinny stanowić dla nas zdrowa i smaczna przekąske oraz powinny być włączane do naszego jadłospisu w ilości 3 a nawet 4 porcji w ciągu dnia.

Jeżeli natomiast mówimy o osobach z insulinoopornością, cukrzycą, to zdecydowanie w tej grupie również powinny pojawić się owoce ale w ograniczonej ilości. Rekomendacje mówią o 2 porcjach owoców w ciągu dnia. W celu kontroli gospodarki węglowodanowej.

?Bibliografia
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5084020/